Predajte vašu nehnuteľnosť s nami a bez záväzkov

Zo skúsenosti vieme povedať, že predávajúci (majitelia nehnuteľností) sa neradi "viažu" ak ide o predaj ich nehnuteľnosti. Je to pochopiteľné, realitné kancelárie často požadujú podpis exkluzívnej zmluvy, v ktorej je zakotvené, že predaj tejto nehnuteľnosti sa môže zrealizovať výlučne cez nich. Inak povedané - predávate dom, realitná kacelária robí obhliadky so záujemcami a po nejakom čase sa objaví váš starý známy, príbuzný alebo sused, ktorý túto nehnuteľnosť pozná a kúpil by ju. Realitná kancelária si aj v tomto prípade nárokuje svoju odmenu v plnej výške, aj keď záujemcu nezohnali oni a ani mu nehnuteľnosť neukázali na obhliadke.

Dá sa to urobiť aj inak.

Predávate nehnuteľnosť a to, že ju netreba dávať do ponuky viacerým realitným kanceláriam je vám už, našťastie, jasné (viac info TU). Takže sa rozhodnete pre spoluprácu s jednou realitnou kanceláriou, napríklad s tou našou. :) My vám dôverujeme a stačí nám váš súhlas so zaradením vašej nehnuteľnosti do našej ponuky. Aktívne zháňame záujemcov, robíme obhliadky, marketing nehnuteľnosti, jednoducho všetko potrebné na to, aby sme uskutočnili úspešný predaj. Nárok na našu odmenu máme iba v tom prípade, ak donesieme reálneho kupujúceho a obchod aj úspešne uskutočníme. Radi sa staneme vašim partnerom pri predaji, nie vašim "diktátorom". :)

 

AKO TO FUNGUJE

1. Na začiatku stojí DOHODA s vami a váš súhlas so zaradením vašej nehnuteľnosti do našej ponuky.

2. Nasleduje OSOBNÁ NÁBOROVÁ OBHLIADKA nehnuteľnosti  - je to pre nás nevyhnutnosť, chceme vedieť, čo ponúkame a chceme to vedieť detailne opísať všetkým záujemcom. Nehnuteľnosť kvalitne nafotíme a spracujeme všetky podklady na prípravu kvalitného inzerátu. Dohodneme sa aj na rozumnej ponukovej cene za vašu nehnuteľnosť, ku ktorej pripočítame našu províziu - cena v našich inzerátoch je vždy konečná.

3. Spravidla v deň náborovej obhliadky spracujeme INZERÁT s fotkami, detailným popisom a pôdorysom nehnuteľnosti, ktorý uverejníme na našom webe a na viacerých portáloch s nehnuteľnosťami. Nebudeme vás ohurovať rečami, že inzerát bude zverejnený na desiatkach portáloch - vieme presne, ktoré sú najnavštevovanejšie, a na ktorých sa inzerovať oplatí.

4. Záujemcov sa snažíme filtrovať - v našich inzerátoch sú všetky informácie, ktoré záujemca potrebuje vedieť a na obhliadku tak prinesieme ľudí, ktorí majú seriózny záujem o kúpu. Nasledujú teda OBHLIADKY nehnuteľnosti so záujemcami - pri obhliadkach nie je nevyhnutná vaša prítomnosť. Pre záujemcov (aj pre nás) je ideálne, ak je pri obhliadke nehnuteľnosť prázdna (a uprataná ;) ).

5. Keď príde k rozhodnutiu jedného zo záujemcov a následne k dohode o predaji medzi vami a kupujúcim, prichystáme VŠETKY POTREBNÉ ZMLUVY a dokumenty k predaju (rezervačná zmluva a zmluva o budúcej kúpnej zmluve, kúpna zmluva, návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností). Samozrejmosťou je spolupráca s advokátskou kanceláriou, nerobíme zmluvy "na kolene" podľa nejakého vzoru.

6. Posledným bodom je ODOVZDANIE NEHNUTEĽNOSTI - my budeme samozrejme pritom. Prichystáme preberací protokol a usmerníme vás pri prepisovaní u dodávateľov energií (elektrická energia, plyn, voda a teplo).

Aby sme to zhrnuli, od vás potrebujeme chvíľku času na náborovú obhliadku a neskôr na podpis príslušných zmlúv, všetko čo sa odohráva medzi týmito úkonmi môžete nechať na nás :)