Bojíte sa exkluzivity?

Ak ste niekedy predávali nehnuteľnosť, pravdepodobne ste sa už stretli s ponukou na exkluzívnu spoluprácu so sprostredkovateľom - ide o výhradnú spoluprácu pri predaji Vašej nehnuteľnosti. Maklér od Vás chcel, aby ste mu podpísali zmluvu na 3, prípadne 6 mesiacov, v ktorej bolo zakotvené, že Vašu nehnuteľnosť bude predávať výhradne on, nemôžete ju predávať sami ani cez inú kanceláriu, len s ním. Je to ale dobré?

JE. Dôvodov je niekoľko, zhrniem ich do bodov:

1.MAKLÉR SA BUDE NAOZAJ SNAŽIŤ. Nehnuteľnosť má v ponuke iba on, je jasné, že urobí všetko preto, aby bola dostatočne viditeľná (popredné platené miesta v inzercii na všetkých dôležitých portáloch s nehnuteľnosťami, rozposlanie ponuky iným kanceláriám, inzercia v novinách a "osobitný marketing" - podľa nehnuteľnosti).

2.VAŠA NEHNUTEĽNOSŤ BUDE PôSOBIŤ KVALITNE. Ak je jeden byt v ponuke napr. 4 realitných kancelárií a záujemcovia ho uvidia v inzercii z každej strany, s iným popisom, prípadne inou cenou - nehnuteľnosť pôsobí ako problémová, ťažko predajná. Naopak pri exkluzivite - navyše s kvalitnými fotkami a dobrým popisom - pôsobí naozaj exkluzívne.

3.MÁTE PREHĽAD. Spolupracujete s jedným maklérom, komunikujete iba s ním a viete na čom ste. V opačnom prípade Vám vyvoláva 5 maklérov, už ani neviete, ktorý je ktorý a kto bol na obhliadke včera a kto príde zajtra.

4.JASNÁ STRATÉGIA. Exkluzívny maklér má čas, podľa vzájomnej dohody s Vami dohodne presnú predajnú a cenovú stratégiu.

 

Bojíte sa zmluvy?

Vyskúšajte naše služby bez zmluvy! Zverte nám do rúk Vašu nehnuteľnosť na 2 týždne, ak nebudete spokojný, máte voľné ruky.

 

Dôvod je jednoduchý - ľudia sa neradi zaväzujú k niečomu, o čom si nie sú istí, že bude fungovať a že sa to oplatí. My to chápeme a preto je tu naša ponuka. Ak sa za dva týždne spolupráce s nami nič "nepohne" a budete mať pocit, že postup predaja je na zlej ceste, jednoducho odstúpite. My Vám dôverujeme! A Vy nám?